مرکز تخصصی پوست و مو رویا

مرکز تخصصی پوست و مو رویا

مرکز تخصصی پوست و مو رویا با در اختیار داشتن برترین نیروهای متخصص در زمینه های زیبایی یکی از برترین کلینیک های زیبایی در تهران است. به این ترتیب به برخی از سوالات رایج شما در این زمینه پاسخ داده شده است. در صورت مطرح شدن سوالات دیگر در ذهن شما در صفحه تماس با ما مطرح کنید تا به بیان آن بپردازیم.

فاکتورهای متعددی شناخته شده‌اند که با آکنه مرتبط هستند: تغییرات هورمونی، استرس، غدد بیش‌فعال، باکتریها در منافذ پوست و غیره.

زخم‌های آکنه که ” ماکول” نامیده می‌شوند می‌توانند برای چند سال باقی بمانند. در برخی موارد این جای زخم‌ها تنها روی سطح پوست واقع می‌شوند و می‌توانند به آسانی با داروهای مناسب درمان شوند. در موارد دیگر آکنه زخم‌های عمیق‌تر را به جا می‌گذارد که اغلب می‌توانند با درم ابریشن یا پیلینگ‌های شیمیایی محو شوند.

شما بسته به فصل باید کرم‌های صورت مختلفی را بکار برید. در طی ماههای تابستان یک کرم مرطوب‌کننده با ضد آفتاب با SPF حداقل 25 بکار برید، در طی زمستان یک کرم مغذی با اجزاء محافظ بر علیه سرما و باد با 15SPF یا بیشتر بکار برید.

بله مرطوب کننده‌ها از پوست حمایت کرده و به آن آرامش می‌دهند و یکنواخت شدن زیرسازی را آسانتر می‌کنند. اگر آرایش شما در عرض چند ساعت از زمان استفاده محو می‌شود یا هنگامیکه شما آنرا روی پوست یکنواخت می‌کنید به سختی حرکت می‌کند این بدان معنی است که احتمالاً پوست شما به مرطوب‌کننده بیشتری نیاز دارد.

 هنگامیکه شما به سن 16 سالگی می‌رسید باید کاربرد کرم‌ها و سرم‌های صورت مرطوب کننده را شروع کنید. آنها پوست شما را از آفتاب، باد، سرما و از آلودگی‌های محیطی محافظت می‌کنند. آنها حاوی اجزاء مغذی هستند و پوست را عمیقاً مرطوب می‌کنند.

بله. گاهی اوقات یک کرم پوستی چرب می‌تواند تشکیل جوش‌های چرکی، دانه‌های سرسفید و سرسیاه را تحریک کند. به همین دلیل است که شما باید با یک متخصص پوست یا زیبایی مشورت کنید تا بدانید چه کرمی ‌برای پوست شما از همه مناسبتر است.

هنگامیکه پوست پشت بسیار چرب باشد، جوش‌ها و دمل‌های چرکی کوچکی ممکن است تشکیل شوند. ضروری است که به صورت منظم کمر را پاک و لایه برداری کنید. هر هفته کمرتان را جهت برداشتن کثیفی‌های داخل منافذ لایه‌برداری کنید. هفته ای یکبار یک ماسک پشت و شیر مرطوب کننده بدن را بکار برید.